Askeri Bilgiler

Askerde Cep Telefonu Kullanmak Serbest mi?

Askerde cep telefonu kullanmak

Askerde cep telefonu kullanmak serbest mi? Askerde hangi cep telefonu modelleri serbest? Askere giderken cep telefonu götürmeli miyim? Askere gidecekler cep telefonu ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını bu makalemizde bulabileceksiniz.

Askerde Cep Telefonu Yasak mı?

Askerde cep telefonu kullanmak serbest mi? Sorusu aslında yasak olup olmadığını anlayabilmek için sorulur. Asker adaylarını meraklandırmadan hemen bizde sorunun yanıtını verelim. Hem evet hem hayır! Şimdi bu yanıt biraz kafanızı karıştırıyor olabilir bu nedenle okumaya devam etmelisiniz.

Evet askerde cep telefonu kullanmak yasak, çünkü siz akıllı cep telefonlarıyla askere gelirseniz bu durumda telefonu kullanmanız istenmeyecek ve zaten nizamiyeden girmeden cep telefonunuz varsa elinizden alınacaktır. Bunun için gelirken yanınızda akıllı cep telefonu getirmemeniz sizin için iyi bir tercih olabilir.

Hayır askerde cep telefonu kullanmak yasak değil! Çünkü siz akıllı olmayan tuşlu bir telefon getirdiğinizde hiç kimse sizden telefonunuzu almayacaktır.

Askerde Akıllı Telefon Neden Yasak?

Askerde akıllı telefon kullanmanın yasak olmasının nedeni internetinin olması ve kamerasının bulunmasıdır. Özellikle askerdeyken internet kullanmak birlik içinden resim çekerek bu resmin herhangi bir sosyal medya hesabı içinde kullanılması askerin güvenliğini tehlikeye sokacağından dolayı istenmiyor.

İlginizi Çekebilir: Askerde Evci İzni Nasıl Çıkılır?

Askere Akıllı Telefon Götürürsem Ne Olur?

Askere akıllı telefon götürürseniz yukarıda bahsetmiş olduğum gerekçeler doğrultusunda telefonunuz elinizden alınır ve tezkere gününe kadar da telefonunuzu bir daha göremezsiniz.

Askerde cep telefonu kullanmak
Askerde cep telefonu kullanmak
Askerde Telefon Konuşmalarını Nasıl Yapıyoruz?

Askere gittiğinizde en büyük sıkıntınız gurbet olacaktır. Dolayısıyla askerlik süreniz içinde hiç hayal etmeyeceğiniz kişileri bile özlersiniz. Bunun için askere gittiğinizde ilk olarak yapmanız gereken şey bir tuşlu telefonunuzun olmasıdır. Bu telefonu her zaman kullanamazsınız. Kullanabileceğiniz zamanlar ise akşam 5’ten sonra ve boş zamanlarınızda olacaktır. Her ne kadar acemilik sürenizde boş vakit bulmakta zorlanacak olsanız da zamanla oraya alışacağınız için işin kurdu olmaya başlayacak ve ne yapmanız gerektiğini de öğreneceksiniz.

Askerlik hem kutsal görev olmasından dolayı hem de vatan görevi olmasından dolayı askerlik çağına gelen her Türk vatandaşının yerine getirmesi gereken bir görevdir. Bunun için kurallara uymak birinci şarttır.

Asker Cep Telefonu Modelleri

Askerde kullanabileceğiniz asker cep telefonu modelleri internet sitelerinde satılmaktadır. İnternetten satın alacağınız gibi isterseniz cep telefonu mağazalarından da bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir