Askeri Bilgiler

Askerde Nakit Para Geçiyor mu? Banka Kartı mı Götürmeliyim? 

Askerde Nakit Para Geçiyor mu? Banka Kartı mı Götürmeliyim?

Askere gidecek ve asker ailelerinin çocuklarının orada bulunduğu zaman içinde rahat etmesi için merak ettiği konular arasında para gönderimi de vardır. Çoğu asker adayı nakit para geçiyor mu? Yoksa banka kartı m götürmeliyim? Sorusunun yanıtını merak ediyor. Bizde bu makalemizde hem askerlerin hem de ailelerinin merak ettiği bu konu hakkında birkaç önemli bilgi verelim istedik. 

Önce askerde alınan tüm kuralların herkesi bağladığını söyleyelim. Yani alınan kurallara herkes uymak zorunda olduğu için para konusundaki karara da uyulması gerekiyor. Eskiden askerler birliklerine giderken yanlarında nakit para götürüyorlardı. İçeride bankamatiklerin olmaması, birlik içerisinde kredi kartı ile ödeme yapılamıyor olması nakit parayı zorunlu kılıyordu. 

Günümüzde ise bu kurallar tamamen değişti. Yani askerlerin artık birliklerine nakit para getirmesi gerekmiyor.  

Askerde Nakit Para Geçiyor mu? Banka Kartı mı Götürmeliyim?
Askerde Nakit Para Geçiyor mu? Banka Kartı mı Götürmeliyim?

Askerde Nakit Para Geçer mi? 

Evet, askerde nakit para geçiyor, ancak kantinde nakit alışveriş yapamıyorsunuz. Askerde kantinde kredi kartı cihazının olması artık yapılabilecek tüm alışverişlerde kredi kartının kullanılmasına imkan sağlıyor. Kısacası askerde hem kredi kartınızı hem de nakit paranızı kullanabiliyorsunuz ama nakit paranızı birliğin dışında banka kartınızı ise içeride kullanabiliyorsunuz. 

Askerlikte her asker adayının farklı bir durum ve uygulama olmadığı sürece her haftasonu çarşı izni vardır. Bu izin kapsamında askerler dışarı çıktıkları izin günlerinde canları ne isterse yapmak isterler. Nakit paranın ise sürekli yanınızda olması güvenlik açısından iyi olmayabilir. Bu nedenle askerlikte gerekmediği sürece nakit para bulundurmanız iyi olacaktır. Zaten kullandığınız kart nakit para çekiminde de geçerli olacağı için acil durumda banka kartınızdan hemen çekebilirsiniz.  

İlginizi Çekebilir: Kadın Askeri Personeller Operasyona Katılır mı?

Askerde Kantin Alışverişi Nasıl Yapılır? 

Her birliğin içerisinde kantin vardır. Kantinde askerlerin ihtiyaçlarının karşılanması için farklı ürünler bulunur. Bu ürünlerin en önemli avantajı uygun fiyatlı olmasından kaynaklanmaktadır. Askeri kantinlerde askerlerin daha rahat alışveriş yapabilmeleri için banka kartı cihazlarıı vardır. Hatta bunun dışında PTT kartlarda askeri kantinlerde geçerlidir.

Askerlikle ilgili merak ettiğiniz tüm bilgilere https://militaryapp.net/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir