Askeri Bilgiler

Askerlik Şubesi Sabah Kaçta Açılıyor?

Askerlik Şubesi Sabah Kaçta Açılıyor?

Askerlik belli bir yaşa gelen her erkeğin yapmakla sorumlu olduğu görevlerin başında gelir. Askere gidecek, askerlik yoklaması gelmiş ya da askerlikle ilgili herhangi bir işi olan kişilerinde bu işlemlerini yapmak için askerlik şubelerine gitmeleri gerekir. Askerlik şubesine gidecek olanların ise merak ettiği konu şubelerin ne zaman açılacağı hususundadır.

Askerlik Şubeleri Saat Kaçta Açılıyor?

Askerlik şubesine gittiğinizde mağdur olmamanız için önce ne zaman açıldığını bilmeniz gerekiyor. Çünkü açık olan saatlerde şubeye gittiğinizde ya da açılacak saatten 30 dakika öncesinde gittiğinizde hem kendinizi yormamış olacak hem de orada bir yoğunluk oluşmamasına neden olacaksınız.

Askerlik Şubesi Sabah Kaçta Açılıyor?
Askerlik Şubesi Sabah Kaçta Açılıyor?

Askerlik Şubeleri Saat Kaçta Açılır?

Askerlik şubesi devletin diğer kurumları gibi resmi olan iş yerleridir. Bunun için şubelerin açılma ve kapanma saatleri vardır. Bu saatler ise şubenin bulunduğu şehre göre değişkenlik gösterebilir. Örneğin Ankara için konuşacak olursak sabah saat 08.30’da açılır öğlen 12.30’da yemek saatine geçer. Tekrardan açılma saati ise 13.30’dur. Şubeler genellikle akşam 17.30’da kapanır. Eğer siz bu açılıp kapanma saatini dikkate almazsanız o zaman çok beklersiniz.

İlginizi Çekebilir: Askerlik Borçlanması Nasıl Yapılır? 2022 Askerlik Borçlanması Fiyatları

Doğuda askerlik şubesi açılma ve kapanma saatleri farklıdır. Bunun nedeni ise güneşin doğma ve batma saat farkından kaynaklanır. Genel olarak askerlik şubesine gelenlerin açılma kapanma saatlerini bilmeleri çok önemlidir.

Hafta Sonları Askerlik Şubeleri Açık mı?

Askerlik şubesi haftasonlarında kapalıdır. Hafta içi pazartesinden Cuma’ya kadar tüm şubeler açıktır. Eğer siz haftasonunda askerlik şubesine giderseniz o zaman maalesef hiçbir işinizi yaptıramazsınız.

Askerde düzen ve nizam çok önemlidir. Bu nedenle açılma ve kapanma saatlerine harfiyen uyulur. Yapılan işlemlerinde bir düzen içerisinde olması askerde karmaşa ve karışıklığa izin verilmemesini sağlar.

Askerlik şubesinde görev yapanların bir kısmı asker bir kısmı ise sivildir. Sivil olan çalışanlarda yine askeriyenin personeli olarak kabul edilmiş olsalar da bu kişilerin üzerinde kamuflaj olmaması asker kimliklerini ikinci plana taşır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir