Dzkk

Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu Alım Şartları (DAMYO)

damyo deniz astsubay myo

Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okuluna Nasıl Girilir (DAMYO). Deniz astsubay meslek yüksek okulu taban puanları 2021 kaçtır. Deniz astsubay meslek yüksek okulu hangi ildedir? Deniz astsubay meslek yüksek okulu alım şartları nedir?. Deniz astsubay meslek yüksek okulu başvuru nasıl yapılır? Deniz astsubay meslek yüksek okulu mülakatları çıkmış sorular. Bu gibi soruların cevaplarını size ileteceğiz.

Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okuluna Nasıl Girilir?

Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okuluna Girmek için lise mezunu olmanız gerekmektedir. Liseden mezun olduktan sonra ÖSYM tarafında Askeri Öğrenci Belirleme Sınavı (MSÜ) yapılmaktadır. Askeri öğrenci belirleme sınavı 2021 yılında 4 nisanda gerçekleştirilmiştir. Her sene bu şekilde gerçekleşmektedir. Deniz Astsubay meslek yüksek okulu için yaş sınırı 21 dir. 21 yaşından büyük olanlar giremez arkadaşlar.

Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu Alım Şarları
Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu DAMYO Alım Şartları

MSÜ Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu Sınav başvurumu nerelerden yapabilirim?

Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu Sınav başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla http://ais.osym.gov.tr veya ÖSYM mobil uygulamaları aracılığıyla yapabileceklerdir.

Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu Mülakat Soruları Aşaması

ÖSYM’nin gerçekleştirmiş olduğu Askeri Öğrenci belirleme sınavında geçer not alanların 2’ni aşama olan mülakat bölümü ve sağlık kontrollerinin gerçekleştiği bölümdür. Mülakatlarda sıkılmanıza gerek yoktur yapmanız gereken aslında kendinizi ifade etme biçimidir bilemediğiniz sorulara hatırlayamadım veya cevap saçma dahi ola mantıklı birşeyler saçmalamadan anlatmaya çalışın bu size yeterli olacaktır.

Deniz meslek yüksek okulu taban puanları kaçtır?

Kara, Deniz ve Hava Astsubay Meslek Yüksekokulları için YKS-TYT puanı 210,000 (ortaöğretim başarı puanı eklenmemiş) ve Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu için YKS-TYT puanı 150,000 (ortaöğretim başarı puanı eklenmemiş) taban puan olarak belirlenmiştir. Ancak Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu için yerleştirme faaliyetleri sürecinde eksik kontenjan kalması durumunda YKS-TYT orta öğretim puanları dahil edilmemiş ham puan türünde 140,000 (yüz kırk) puan taban puan olarak uygulanacaktır.

DAMYO başvuru şartları
DAMYO

Astsubay Meslek Yüksekokullarına kadın adaylar başvurabilir mi?

Astsubay meslek yüksek okullarına sadece erkekler başvurabilir. Kadın adaylar yalnızca Harp Okullarına başvurabilir.

Vücudunda dövme veya yara izi olan kişiler Askeri Öğrenci olabilir mi?

Yüz bölgesi, baş bölgesi, tüm boyun ve el parmak uçlarından itibaren dirsekler dahil kollarda kısa kollu gömlek ve dizden itibaren etek ile görünen dövmeler ile bu bölgelerin dışında vücudun görünmeyen bölgelerinde toplamı 20 cm2’den büyük olanlar askeri öğrenci olamazlar.

Yine aynı şekilde dövme hariç yara izleri yüz bölgesinde 4 cm2’den, diğer vücut bölgelerinde 20 cm2’den büyük olanlar askeri öğrenci olamazlar.

Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu Nerededir?

Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu, Türk Deniz Kuvvetlerine Astsubay yetiştirilmesi amacıyla, Yalova iline bağlı Altınova ilçesinde bulunan iki yıllık eğitim veren askeri bir okuldur.

Açık adresi ;

Merkez, 77720 Kaytazdere Belediyesi/Altınova/Altınova/Yalova Milli Savunma Üniversitesi Deniz Kuvvetleri Astsubay Meslek Yüksekokulu

Deniz Astsubay Meslek Yüksek (DAMYO) Okulu Kaç Yıldır?

Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu diğer üniversitelerde olduğu gibi bir yüksek okuldur eğitim süresi 2 yıldır.

Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu Bölümler Nelerdir?

Gemi Makineleri

Deniz Kuvvetleri Komutanlığının yüzer ve kara birliklerinde görev alacak Motorcu ve Yara Savunma branşlarında sınıflandırılan öğrencilere görevlerini yapabilecek seviyede temel mesleki bilgi ve becerinin kazandırılması hedeflenmektedir.

Elektrik

Deniz Kuvvetleri Komutanlığının yüzer ve kara birliklerinde görev alacak Elektrik branşında sınıflandırılan öğrencilere görevlerini yapabilecek seviyede temel mesleki bilgi ve becerinin kazandırılması hedeflenmektedir.

Büro Yönetimi

Deniz Kuvvetleri Komutanlığının yüzer ve kara birliklerinde görev alacak İdari branşında sınıflandırılan öğrencilere görevlerini yapabilecek seviyede temel mesleki bilgi ve becerinin kazandırılması hedeflenmektedir.

Elektronik Teknolojisi

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı yüzer ve kara birliklerinde görev alacak Harekât Elektronik, Silah Elektronik, Makine Elektronik, Güdüm Sistemleri ve Teknikleri, Bilgi Teknolojileri, Topçu, Sonar, Mayın, Torpido branşlarında sınıflandırılan öğrencilere görevlerini yapabilecek seviyede temel mesleki bilgi ve becerinin kazandırılması hedeflenmektedir.

Uçak Teknolojileri

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde bulunan yüzer ve uçar birliklerde görev yapacak Uçak Bakım Aviyonik ve Uçak Bakım Mekanik branşlarında sınıflandırılan öğrencilere European Aviation Safety Authority (EASA) Part- 66 kategori B1/B2 normlarında görev yapabilecek seviyede; hava araçlarına bakım yapma becerisinin kazandırılması hedeflenmektedir.

Deniz Ulaştırma ve İşletme

İşletme Yönetimi

Bilgisayar Programcılığı

Deniz Astsubay meslek yüksek okulunda bu bölümler bulunmaktadır.

Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu Mezuniyet Sonrası Olanaklar Nelerdir?

Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulundan mezun olduktan sonra muvazzaf personel olarak Astsubay Çavuş rütbesini takıp göreve başlarsınız. İlk görev yerleri kura ile belirlenmektedir. Mezun olduktan sonra artık Astsubay Ordu evlerinden ve Sosyal tesislerden yararlanmaya başlarsınız. Diğer olanakları ise OYAK birikimi Konut Ön Biriktirme olanaklarından yararlanırsınız.

Sat, Sas ve Birinci Sınıf Dalgıçlık Deniz Astsubayı olarak mezun olan öğrenciler Deniz Kuvvetlerinin özel ihtisas gerektiren, SAT, SAS Komandoluğu ve Birinci Sınıf Dalgıçlık gibi seçkin birimlerinde çalışma hakkına sahibi olurlar.

Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu Mezunu Astsubay Çavuş Ne kadar Maaş Alır?

Deniz Astsubay Çavuş maaşı mezun olduktan sonra atandığı birime göre maaşları değişmektedir. Bazı atandığınız bölgelerde ek gelir ve tazminatlar yansımaktadır. Astsubay Çavuş maaşını tazminatsız ele alırsak yeni mezun astsubay çavuş yaklaşık 6.250 TL maaş alır. 2021 yılı Astsubay çavuş maaşı bu şekildedir. tazminatlarla sınır ötesi görevlerle bu maaş 10.000 -15.000 TL. arasında değişmektedir.

Deniz Astsubay olmak isteyenler mobil uygulamalarımız kullanarak bilgi edinebilirler.

AppStore Uygulamamız; Deniz Kuvvetleri Personel Sınavı

Google Play Uygulamamız; DAMYO

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir