Jandarma Astsubay

jandarma astsubay maaşları

jandarma astsubay maaslari 1

Jandarma astsubay maaşları 2024 yılı için sizlere kısa açıklamalarda bulunacağız. Jandarma teşkilatında rütbelere ve yıllara göre maaşlar değişmektedir. Astsubay derece kademe durumu evli bekar durumu çocuk durumu ve eğitim durumnuna göre değişmektedir ayrıca görev yaptığın bölgeye görede aldığın maaş değişmektedir. Doğuda görev yapıyorsa doğu tazminatları çıkmaktadır bunun yanında kazandan beslenme beden beslenme bölgeleride vardır. Bedelen beslenme olan yerlerde ekstradan hesabınıza para yatmaktadır.

jandarma astsubay maaşları
jandarma astsubay maaşları

Bu makalemizde daha göreve yeni başlamış görev yeri olarak doğuya atandığını farz ediyoruz. Şırnak bölgesine yeni atanmış bir astsubay.;

  1. Derece kademesi 9/1 olan astsubay çavuş personeli
  2. Şırnak bölgesinde bulunduğu ilçe, atandığı birlik ücret değişikliğine neden olmaktadır.
  3. Bunun yanı sıra makam tazminatları da bulunmaktadır.
  4. jandarma personeline ek ödenekler oldukça fazla gelmektedir.

Kısacası Şırnak ili bedelen beslenme alan bir ilçe ve komando birliğine atandığını düşünüyoruz. Bu durumda

Astsubay Çavuş maaşı bu hususa dikkat edelim astsubay çavuş için ful artı ful olarak hesap yapmaktayız yani bütün tazminatlar ekli olarak komando birliğinde olduğunu varsayar astsubay olduğunu varsayarak maaş ortaya çıkmaktadır.

2024 yılı astsubay maaşı

Tazminatlar dahil 50.000 Tl dir.

2021 yılı astsubay maaşı Jandarma Astsubay Maaşları doğuda bu şekildedir. Başta da söylediğim gibi jandarma personeli yan gelirleri oldukça fazla bir kurumdur. Batıda bu maaşlar değişmektedir.

Batıda astsubay maaşı o kadar da düşmemektedir. En kötü asayiş dahi olsanız alacağınız maaş 45.000 Tl dir.

Astsubay için bu maaşlar sadece bu kadarla da sınırlı değildir. Artık sınır ötesi bir çok operasyon yapılmaktadır bunun yanında nato görevleri yurt dışı görevleri de bulunmaktadır maaşınızın üzerine bir bu kadar daha ekleyebilirsiniz.

Astsubay nasıl olurum ?

Astsubay nasıl olurum diyorsanız o kadar da zor değil arkadaşlar Dış kaynaktan astsubay alımları ve Astsubay meslek yüksek okulu okuyarak da astsubay olabilirsiniz. En son yapılan astsubaylık sınavlarında dış kaynaklar için 70 kpss puanı almaları yetmişti. Kontenjan durumuna göre puan aşağılara doğru düşmektedir.

Asem Başvuru nasıl yaparım ?

Asem Başvuru nasıl yaparım jandarma Genel komutanlığı her sene Asem başvurus düzenli olarak alım yapmaktadır jandarma personel alım sitesini takip ediniz

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir