Polis

Polislik Boy Kilo Endeksi Hesaplama

Polis Meslek Yüksek Okulu Alımları Ne Zaman?

Polislik boy kilo endeksi hesaplama. Polislik boy kilo endeksi nasıl hesaplanır? .Polislik için boy kilo kaç olmalı? POMEM boy kilo kaç olmalı? Polislik vücut kitle indeksi hesaplama. Makalemizde sizler için polislikle alakalı merak edilen soruları yanıtlayacağız.

Polis Meslek Yuksek Okulu Alimlari Ne Zaman 2
polislik boy kilo endeksi hesaplama

Polis Olmak için ne Yapılmalı?

Lise, Lisans ve ön lisans mezunu olmuş her Türk vatandaşı Emniyet Genel Müdürlüğünün sınavları başarılı bir şekilde geçip alacağınız eğitim ile polis olabilirsiniz.

Lise Mezunları için PMYO da alacağınız 2 senelik eğitim ile polis olabilirsiniz.

Önlisans ve Lisans mezunu adayları emniyet teşkilatının açmış olduğu sınavlarda başarılı olan adayların 6 aylık eğitim ile polis nasbedilmeleridir.

Lisans Mezunu adayların PAEM ile 11 aylık almış oldukları eğitim ile polis amiri olarak görev yapmaya başlarlar.

Polislik Boy Kilo Endeksi Hesaplama

Polislik Boy kilo endeksi hesaplama, polis olmak isteyen adayların en çok karşısına çıkan durumlardan bir tanesi de mülakatlarda boy kilo orantısıdır. Eğer Vücut Kitle İndeksiniz orantılı değilse polislikten elenebilirsiniz.

[bmi_shortcode]

Polislik için beden kitle endeksiniz 18 ile 27 değerleri arasında olmalıdır.

Polis Meslek Yüksek Okulu Alımları Ne Zaman?
Polis Meslek Yüksek Okulu Alımları Ne Zaman?

Kadın Polis Boy Sınırı

Bayan polis alımlarında erkeklerde olduğu gibi boy kilo endeksi aranmaz oranları birazcık daha farklıdır. Erkek polis alımlarında boy sınırı 167 cm iken kadın polis alımlarında boy sınırı 162‘ cm dir.

POMEM, PMYO, PAEM bu üç alanda yapılan polislik alımlarında bu boy kilo oranlarına dikkat edilir.

Polis mülakatlarında sorulan sorular

Polislik mülakatlarında güncel bilgiler ve durumsal farkındalığınızı ölçecek sorular sorulmaktadır. Sorulara vereceğiniz cevaplar doğru olmasa bile hitap şekliniz ve vereceğiniz makul cevaplar sizin sınavı kazanmanızı sağlayacaktır.

2022 yılı Yeni Başlayan Polis Maaşı Ne Kadar?

Yeni başlayan polis maaşı görev yaptığı konum itibari ile değişmektedir. Bazı bölgelerde uygulanan çeşitli maaş kat sayıları bulunmaktadır. Yeni mezun bir polis memurunun en düşük alacağı ücret 10.000 tl dir. doğuda görev yapan polis maaşı görev yaptığı bölgeye göre en yüksek polis maaşı 16.000 Tl’dir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir