Hvkk, Astsubay

Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu Alım Şartları (HAMYO)

hava astsubay meslek yüksek okulu alım şartları

Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu Alım Şartları Nedir? 2022 yılı HAMYO alımları ne zaman? Hava Astsubay Meslek Yüksek okulu Taban Puanları Kaçtır? Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu Kaç Yıldırdır? HAMYO Öğrenci maaşları ne kadar? Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu mezuniyet tarihi ? Hava Astsubay Maaşları Ne Kadardır? Hava Astsubayın Görevleri Nelerdir? Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu Bölümleri Nelerdir?

Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu Alım Şartları Nedir?

hava astsubay meslek yüksek okulu mezuniyet töreni
hava astsubay meslek yüksek okulu mezuniyet töreni

Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu Alım Şartları Nedir sorusu bir çok lise mezunu öğrencisinin araştırmış olduğu bir konudur. HAMYO girişleri için liseden mezun olup MSÜ sınavların dan başarılı olmanız gerekmektedir.

2022 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS) 1. Oturumu olan Temel Yeterlilik Testine (TYT) girmeleri gerekmektedir (2021-YKS TYT sınavına girmiş, 200 ve üzerinde puan almış adaylar ÖSYM’nin belirlediği diğer şartları taşıması halinde 2022-YKS TYT oturumuna katılmayabilirler ancak MSÜ teklifi doğrultusunda MSB’nin bir taban puan belirleyeceğini göz önünde bulundurmalıdırlar.

Lise ve dengi okullarda öğrenciliği devam edenler için 2022 yılında Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarının kesin kayıt işlemlerinin son tarihine kadar mezun olmak veya dönemine bakılmaksızın 2020 ve 2021 yılında mezun olmak.

Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu MSÜ Sınav Tarihi Ne zaman?

hava astsubay meslek yüksek okulu nerede
hava astsubay meslek yüksek okulu nerede

Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarına başvuru için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme
Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca 27 Mart 2022 tarihinde yapılacak 2022 Milli Savunma Üniversitesi Askeri
Öğrenci Aday Belirleme Sınavına (2022-MSÜ) katılmış ve bu sınavdan Milli Savunma Bakanlığınca
belirlenecek olan çağrı taban puanı almış olmak.

2022 Yılı Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu Mülakat Soruları?

Hava Astsubay Mülakat; MSÜ sınavında başarılı olan öğrencilirin okula kesin kayıttan önce astsubay adayının sözlü , sağlık ve spor dallarında mülakat aşamasıdır. Aday Sınavdan başarılı olduktan sonra Temmuz- Ağustos Aylarında mülakata çağrılacaktır. İlk önce spor mülakatına giren aday spor dalında başarılı olduktan sonra Sözlü mülakata geçiş yapar . Sözlü mülakattan da başarılı olan aday sağlık tarama muayenesi için yeni alınan tedbirler dolayısıyla astsubay olmak isteyen adayın yaşadığı şehre en yakın hastanede sağlık raporu alması için sevk edilir. Sağlık taramasından da sorun çıkmadan heyet raporundan Hava Astsubay Olur alan kişi mülakattan başarılı sayılır.Adayın sözlü mülakat ve spor mülakatından aldığı puanlar hesaplanarak başvuranlar arasında sıralamaya tabi tutulur. Hava astsubay mülakat sorularına ulaşmak için yazmış olduğumuz makalemizi inceleyiniz.

astsubay meslek yüksek okulu
astsubay meslek yüksek okulu

Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu kaç yıldır?

İzmir Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu Kaç Yıldır? Hava Astsubay Okuluna başlayan öğrenciler deneme süresi olan 1 aylık intibak eğitimine tabi tutulurlar. İntibak eğitiminden isteyen aday bırakabilir isteyen aday eğitim öğretimine devam edebilir. İntibak sonunda başarılı olan Havacı Astsubay adayları yemin töreni ardından 2 yıllık tatlı bir serüvene başlarlar.

Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu Nerededir?

Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu Nerede İzmir Gaziemir ilçesinde HAVA TEKNİK OKULLAR KOMUTANLIĞI ‘na bağlı AstsubayYetiştirme Okuludur.


Hava Astsubay Meslek Yüksek Okul Komutanlığı Adresi

Dokuz Eylül Mah. Hava Eğitim Sok. Gaziemir, İzmir
Gaziemir / İZMİR
Tel: +90 232 251 16 00

Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu Bölümleri Nelerdir?

 • Bilgisayar Programcılığı
 • Elektronik Haberleşme Teknolojisi
 • Elektrik
 • Hava Trafik Kontrol
 • İnşaat Teknolojisi
 • Otomotiv Teknolojisi
 • Uçak Teknolojisi (Mekanik)
 • Uçak Teknolojisi (Aviyonik)
 • Güvenlik ve Koruma
 • Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı
 • Lojistik
 • Mekatronik

Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu Toplam Disiplin Puanı Kaçtır?

Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu öğrenciler eğitim öğretime başladıktan itibaren 2 yıllık 80 puandır. Eğitim öğretimde alacağınız savunmalara göre disiplin puanları farklılık gösterir. Disiplin puanı her sene sonunda kalan puanın 3/1 i disiplin puanı toplam disiplin puanına eklenir.

Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu Öğrenci Maaşı Ne Kadardır?

Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu öğrencileri maaş almamaktadır. Ancak bunun yanında öğrenci harçlığı almaktadırlar. Ekstra bir gelir elde edilmemektedir. Öğrenci maaşı ise yeni yılda 640 Tl olmuştur. Ekstra olarak astsubay adayı isterse devletin hak tanıdığı KYK bursuna başvuruda bulunabilirler. Başvuru sonucunda geri ödemeli burs alınmaktadır.

Hava Astsubay Maaşı Nekadar?

Hava Astsubay Maaşı Nekadar? Bu serüven süresince hem askeri eğitim hem de yükseköğretim dersleri almaktadırlar. 2 yıllık eğitim öğretim sonunda 30 Ağustos gününde Astsubay Çavuş rütbelerini takarak Astsubay olurlar. Şu anda yeni başlayan bir Astsubay maaşı 8500 civarıdır. Sizde bu prestijli meslekte yerinizi almak istiyorsanız başvuruda bulunmayı unutmayınız. Her an güncel olarak alımları ve sınav tarihlerini @militaryappnet instagram sayfamızdan takip edebilir merak ettiklerinizi iletişim yoluyla ulaştırabilir bilgi edinebilirsiniz.

Astsubaylıktan subaylığa Geçiş Şartları

Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu Alım Şartları (HAMYO)

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir