Deniz Uzman Çavuş, Jandarma Uzman Çavuş, Kara Uzman Çavuş, Uzman Çavuş

Uzman Çavuş Maaşı

asasdsa 1

Uzman çavuş maaşı birlik ve komutanlıklara göre değişmektedir ve uzman erbaşlar türk silahlı kuvvetlerinde etkin bir şekilde görev yapan rütbeli askerlerdir. Uzman erbaşlar 3269 sayılı uzman erbaş kanununa tabidirler ve bütün özlük hakları buna göre düzenlenmektedir.

Sizler için komutanlıklara göre aklınızda fikir oluşturması açısında ufak sapmalarla aldıkları maaşları iletmeye çalışacağız. Örneğin bir jandarma uzman çavuş ile denizci uzman çavuş arasında maaş farkları baya oluşmaktadır.

uzman çavuş maaşı
Uzman Çavuş Maaşı

jandarma uzman çavuş maaşı

Jandarma uzman çavuş maaşları diğer kuvvette görev yapan uzman çavuşlara göre daha fazladır. Çünkü içişlerine bağlı oldukları için ekstra olarak asayiş tazminatı almaktadırlar. Uzman çavuşların doğuda ve batı da görev yapmaları durumuna göre aldıkları maaşlarda değişmektedir. Bir önceki makalemizde jandarma astsubay maaşları makalemizden bakabilirsiniz. Bu bölümde doğuda görev yapan ilk ataması gerçekleşmiş bedelen beslenme alan ve komando birliğinde olan bir uzman çavuşun alacağı maaş oldukça iyi seviyededir.

Bu şartlarda jandarmada görev yapan bir uzman çavuş bütün tazminatları aldığında 8.560 tl maaş almaktadır.

Tsk Uzman Çavuş Maaşları

Türk silahlı kuvvetlerinde görev yapan uzman çavuş maaşları bu başlığımızda kuvvetleri ayırmayıp bütün kuvvetlerin ortak aldığı maaşları belirteceğiz. Öncelikle uzman çavuşlar türk silahlı kuvvetlerinde etkin bir şekilde bütün görevlerde kullanılmaktadır. Bu nedenle sınır dışı operasyonları meskun mahal operasyonları nato görevleri bulunmaktadır. Bu görevler uzman çavuşun alacağı ücreti de değiştirmektedir. Deniz kuvvetleri komutanlığında görev yapan bir uzman çavuşun dış görevlerinde maaşları değişmektedir. Benzer şekilde, hava kuvvetlerinde görev yapan uzman çavuşların atandığı birlik ve kademelere tazminat durumları değişmektedir.

Türk Silahlı Kuvvetleri de Görev yapan Uzman Çavuş Maaşları 2021

Almış oldukları maaş mesela bu üç kuvvetin ortalaması alınarak yazılmış rakamdır. Yine söylediğimiz gibi ayrıca görev yaptığı bölgeye göre aldıkları yurt dışı görevlerine göre değişiklik yapmaktadır.

Yeni başlayan bir uzman erbaş maaşı 6.500.00 tl dir.

Bu maaşın yanında uzman çavuşlar teşkilat ve kurumların sunduğu imkanlardan da yararlanmaktadırlar.

Sonuç olarak uzman çavuş olmak isteyen bir kişi ülkemiz şartlarında çok fazla emek göstermeden yeterli beceri ve kabiliyete sahip olduğu sürece mesleğe rahatlıkla girebilmektedir.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir