1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Türkiye Kuzey Irak’ta 2 Yeni Operasyona Başladı

Türkiye Kuzey Irak’ta 2 Yeni Operasyona Başladı

featured
9

Irak’ın kuzeyinde bölücü terör örgütüne karşı başlatılan #PençeŞimşek ve #PençeYıldırım Operasyonu’na katılan Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Aslanlarına Rabbim güç kuvvet versin, ordumuzu muzaffer eylesin. 🇹🇷Dualarımız kahraman komandolarımızla…

pençe kaplan

Türk Silahlı Kuvvetleri, Gara’ya yaptığı operasyondan 2.5 ay sonra Kuzey Irak’a ‘Pençe Şimşek, Pençe Yıldırım’ adıyla yeni bir operasyon başlattı. Milli Savunma Bakanlığı (MSB), operasyonu Twitter hesabından, “Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Kahraman Komandoları, Kuzey Irak’ta!” sözleriyle duyurdu. Çok sayıda savaş uçağının yanı sıra silahsız ve silahlı insansız hava araçlarının da (İHA/SİHA) katıldığı operasyonda, terör örgütünün yuvalandığı sığınak ve barınaklarla, cephanelik olarak kullanılan mağaralar vurularak yerle bir edildi.

METİNA BİR DÜĞÜM NOKTASI

Bununla ilgili açıklama yapılmadı ama benim öngörüm Avaşin – Basyan – Metina bu civarda 200-250 civarında terörist olduğunu ben değerlendiriyorum. Kendi değerlendirmem ama… Bu tabii burada her zaman bu koşullarda bu sayı artabilir. Metina’nın bir özelliği var. Diğer alanlarla irtibat sağlayan bir yer burası. Yani daha batıya doğru gittiğiniz zaman Haftanin var. Yakınlarında Avaşin – Basyan’ı görüyorsunuz. Daha güneyde Zap bölgesi var. Metina bir düğüm noktası gibi. Son derece keskin bir arazi yapısı var. Şimdi böyle bir alanda etki ortaya koyuyorsunuz. Son derece zor bir alan.

ankara escort

Yorum Yap

Yorum Yap