Jandarma Astsubay, Jandarma

2022 yılı JAMYO Sonuçları Açıklandı

2022 yılı jandarma astsubay başvuru şartları

2022 YILI JSGA JANDARMA ASTSUBAY MESLEK YÜKSEKOKULU ÖĞRENCİ TEMİNİ BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI

2022 Yılı JAMYO sonuçları açıklandı. Jandarma sitesi üzerinde personel temin bölümünden inceliyebilirsiniz.

JAMYO Başvuru Şartları Nedir?

a.   Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulunda;

  • Jandarma Genel Komutanlığının ihtiyaç duyduğu (Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokuluna sadece J.Gn.K.lığı için öğrenci temin edilecektir.) miktarda muvazzaf astsubay yetiştiren, (2) yıl önlisans düzeyinde eğitim-öğretim veren İçişleri Bakanlığına bağlı meslek yüksekokulu statüsündeki eğitim kurumudur. Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulunda astsubay diplomasının yanısıra ulusal ve uluslararası geçerliliği olan ön lisans diploması da verilmektedir.
    • Gerekli niteliklere sahip jandarma astsubayları lisans eğitimlerini tamamlamaları, yapılacak sınavda başarılı olmaları ve J.Gn.K.lığınca belirlenen kontenjan içerisinde yer almaları halinde verilecek eğitim ve öğretimi müteâkip subay olabilmektedir.
    • Öğrenim gören öğrencilerin bütün ihtiyaçları (Yemek, yatak, kıyafet, harçlık, eğitim-öğretim giderleri vb.) devlet tarafından karşılanmaktadır.
    • Ön lisans düzeyinde eğitim aldıktan sonra astsubay çavuş rütbesine nasbedilen astsubaylar; 926 sayılı TSK Personel Kanunu hükümlerine göre aylıklarına ilave olarak, silahlı kuvvetler tazminatı, aile ve çocuk yardımı, doğum ve ölüm yardımı, tayın bedeli, emniyet ve asayiş hizmeti tazminatlarından yararlanmaktadır.
    • Jandarma astsubayları; orduevlerinden, lojmanlardan ve Ordu Yardımlaşma Kurumunun (OYAK) imkânlarından istifade etmektedir.
Jöak Nasıl Olunur
jandarma astsubay

2022 Yılı JAMYO Başvuru Sonucu Sorgulama

2022 yılı jamyo başvuru sonucunu öğrenmek için jandarma.gov.tr adresini inceleyiniz. Buradan jandarma astsubay sonuçlarım bölümüne tıklayınız.

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir