Jandarma Uzman Çavuş

jandarma uzman erbaş alımı

jandarma uzman erbas alimi 1

jandarma uzman erbaş alımı kuvvetler tarafından düzenli olarak ihtiyaç doğrultusunda alımlar yapılmaktadır. Jandarma genel komutanlığı 2021 yılı uzman erbaş alımı ilanına çıkmış ve artık alımları kpss üzerinden yapmaktadır. Bu sene için kpss den 70 barajını geçenleri kontenjan dolana kadar mülakata çağırmıştır.

Uzman Çavuş alımlarında artık teşkilatlar önceki sistem gibi başvuru yapanları veya askerliğini yapmış olmaları şartı yetmemektedir çünkü komutanlıklar personellerinin belli bir eğitim seviyesinde ve liyakatti olmasını aramaktadır. Profesyonel orduda olması gerekende budur. Uzman çavuşlara artık yeni görevler ve yeni sorumluluklar verilmektedir. Teşkilat içerisinde yeni birimler ve yeni branşlar oluşturulmaktadır kurum içerisinde daha etkin bir şekilde personelden yararlanılmaktadır bu yüzdende kpss puanı getirilmiştir.

jandarma uzman erbaş alımı
jandarma uzman erbaş alımı

Jandarma uzman erbaşların özlük hakları

Uzman erbaşlar yıllardır verilmeyen hakları için çaba sarf etmektedirler bunun içinde ellerinden geldiğince meclise seslerini duyurmaya çalışmışlardır.

Son yapılan kanunla birlikle özlük haklarında iyileştirmeler yapılmıştır yaş hadleri 55 yaşa çıkartılmıştır. Önceden belli bir yıl görev yaptıktan sonra emekli yapmadan.

iki yıl sivil memurluk yaptırılıp emekli ediliyorlardı. Büyük derecede hak mahrumiyetleri oluşuyordu.

Yeni yasa ile birlikte 55 yaşına kadar çalışabilir. Memurluğa geçmeden askeriye üzerinden emekli olma hakları sağlanmıştır. Bunun yanında yıllardır beylik tabancalarını personelin kendisi alması gerekiyordu. Yeni yasayla birlikte artık devletimiz uzman çavuş arkadaşlarımızın silahlarını da vermeye başladı. Sonuç olarak uzman çavuşların şartları here geçen gün çok daha iyi hale gelmektedir.

2021 Jandarma Uzman Erbaş Alımı

Baştaki paragrafta belirttiğimiz gibi kısaca uzman çavuş olmak için hangi şartları taşımalısınız bu konuya değineceğiz.

Adayın belirtilen yıllara ait almış olduğu tüm sınav notları sisteme yüklenecektir. Boy-kilo bilgisinin beyan edilmesi, (Boy en az 1.64 cm ve en fazla 2.10 cm olmak.

Jandarma uzman erbaş alımı başvurusu için başvuru şartlarını karşılayan vatandaşlar, müracaatlarını internet üzerinden gerçekleştireceklerdir.

15 puan niteliğindeki 400 metre koşuda 75 saniye ve altı, 5 puan niteliğindeki durarak uzun atlamada 180 cm ve altı, 5 puan niteliğindeki 2 dakikalık mekikte 34 adet ve daha fazlası, 10 puan niteliğindeki barfikste kol çekmede ise 4 adet ve üzerinde başarı gösterenler.

Jandarma uzman çavuş alımı mülakatını başarı ile tamamlamış kabul edilecek.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir