Jandarma

JSPS 2022 Sınav Tarihi Açıklandı

jsps

JSPS 2022 Sınav Tarihi Açıklandı… Jsps Sınavı ne zaman ? Jandarma Astsubaylığa geçiş sınavı ne zaman? Uzman Erbaşlıktan Astsubaylığa geçiş Sınavı ne ne zaman? Jandarma JSPS nedir?
Uzman Erbaşlıktan Astsubay Çavuşluğa geçiş sınavı 2022 ne zaman? JSPS sınavı ne zaman 2021? Uzman Erbaşlıktan Astsubaylığa Nasıl Geçilir? Şartları Nelerdir? Uzmanlıktan astsubaylığa geçiş sınavı ne zaman? Jandarma İhtisas Sınavı ne zaman? Jandarma istihbarat sınavı? Jsps çıkmış sorular? Jandarma Branş Sınavı ne zaman ?

jandarma ve sahil güvenlik personel sınavı
jsps sınavı 2022

Belirtmiş olduğumuz soruların cevabına ulaşacaksınız.

Jandarma Genel Komutanlığı personeli sözleşmeli subay ve astsubayların muvazzaflığa geçiş sınavının, subay (kriminal alanı), astsubay ve uzman jandarmalar ile uzman erbaşların ihtisaslaşma kapsamında personel seçimi sınavının, uzman jandarma ve uzman erbaşların astsubaylığa geçiş sınavının yazılı sınav aşaması olan Jandarma ve Sahil Güvenlik Personel Sınavı (JSPS)

2022 Jandarma ve Sahil Güvenlik Personel Sınavı (JSPS)

Jandarma ve sahil güvenlik 2022 yılı Uzman çavuşluktan astsubay çavuşluğa geçiş, Sözleşmeli Astsubaylıktan Muvazzaf Astsubaylığa geçiş, Sözleşmeli Subaylıktan Muvazzaf subaylığa geçiş, Jandarma İhtisas Sınavlarını açıklamıştır.

JSPS Sınav tarihi ne zaman ?

Jandarma ve Sahil Güvenlik Personel Sınavı (JSPS) 23 Ekim 2021 tarihinde yapılacaktır.

2022 yılında yapılacak muvazzaflığa geçiş, astsubaylığa geçiş ve ihtisas kapsamında personel seçme sınavları için sınav ücretini yatıran personel JSPS’ye girebilecektir.

Sınava girmek isteyen adaylar belirlenen 250 TL sınav ücretini yatırmak zorundalardır.

JSPS Taban Puanı Nedir?

JSPS sonucuna göre taban puanı belirlenmektedir. Alınacak personel sayısına göre taban puanı belirlenmektedir. 2020 yılı içi yapılan jandarma ve sahil güvenlik personel sınavında taban puan 45 olarak belirlenmişti. 2022 alımları için taban puan JSPS sonuçları açıklandıktan sora alım durumuna göre taban puan belirlenecektir.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Personel Sınavını Kazandıktan sonra ne olacak?

Taban Puan belirlendikten sonra başvuru şartlarını taşıyan adaylar sınavın diğer aşamalarına (fiziki yeterlilik testi vb. ve/veya mülakat sınavı) çağrılacaktır. Kazanan adaylar açıklanan tarih ile eğitime başlayacaklardır.

Uzman Çavuşluktan Astsubaylığa geçiş Şartları nedir?

1) Kendi nam ve hesabına Genelkurmay Başkanlığı tarafından tespit edilecek fakülte, yüksek okul veya meslek yüksek okullarından mezun olmak,

2) Başvuru tarihinde dördüncü hizmet yılını tamamlamış, sekizinci hizmet yılını bitirmemiş olmak,

3) Yapılacak sınavlarda başarılı olmak,

4) Astsubaylık için sınava müracaat tarihinde uzman erbaşlığa alındığı tarihten itibaren en az bir yıl sicil almış ve almış olduğu mevcut sicil notlarının ortalaması, sicil tam notunun yüzde seksen (%80) ve daha yukarısında olmak,

5) Genel kültür, meslekî bilgi, karakter ve ahlâk bakımından astsubaylığa lâyık olduğuna ilişkin olarak, sıralı sicil üstlerince hakkında yer verilen nitelik belgesi olumlu düzenlenmiş olmak,

Jandarma İhtisas Sınavı Şartları Nedir? Hangi Bölümlere alım Yapılacak?

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Personeli ortak sınava girecektir ve bunun sonucunda açılacak olan ihtisas branşlarına tercih yapacaklardır.

Sözleşmeli Subaylıktan Muvazzaf Astsubaylığa Geçiş Sınavı ?

Yine aynı şekilde ortak sınava girerek baraj puanını geçmeniz gerekmektedir.

Mobil uygulamalarımız içerisinde detaylı bir şekilde sınava hazırlanabilirsiniz.

JSPS Android İndirin

Jandarma ve Sahil Güvenlik Uygulamamızı inceleyiniz

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir