Gündem

Askere Götürülmesi Yasak Eşyalar Nedir?

Askere Götürülmesi Yasak Eşyalar Nedir?

Askere gidecek olan bireyler, askere götürülmesi yasak eşyalar nedir? sorusunun cevabını her zaman merak ederler. Çünkü bu vatani görevi yerine getirirken birtakım kurallara uyulması gerekir. Vazifenin layıkıyla yerine getirilebilmesi için yanınızda yasak olan eşyaları bulundurmamanız gerekmektedir. Bunun için ne gibi ürünleri valizinize koymamanız gerektiğini iyi bilmelisiniz.

Askerde Powerbank Yasak Mı?

Askerde powerbank kullanılması yasaktır. Bu görevi yapan her erkek, yanında elektronik bir cihaz taşımayacağını iyi bilmelidir. Bu tarz eşyaları taşıyor olmanız, askerlik sürenizin uzamasını neden olabilir. Bundan dolayı dikkatli olmanız gerekiyor. Askere yeni gidecek olan bireyler, bu tarz kuralları önceden okumalıdırlar. Ve buna uygun şekilde valizlerini hazırlamalıdırlar.

Askerde Telefon Yasak Mı? 

Askere götürülmesi yasak olan eşyaların başında telefon yer almaktadır. Ancak burada telefondan kasıt cihazınızın modelidir. Eğer askerde iken ailenizi aramak için yanınıza bir telefon almak istiyorsanız, bu cihazınızın android telefonlardan olmaması gerekiyor. Yani eski model bir cihaz kullanımı yapmalısınız.

Bu telefondan görüntü ve ses kaydı alabilmeniz mümkün olmamalıdır. Bu gibi telefon modellerinin kullanımına izin verilmektedir. Ancak android modellerin taşınması ve kullanılması kesinlikle yasaktır. Eğer bu tip telefonları askeriyeye sokarsanız ve suç üstü yakalanırsanız, askerliğiniz uzayabilir.

Askere Götürülmesi Yasak Eşyalar Nedir?
Askere Götürülmesi Yasak Eşyalar Nedir?

Askerde Fotoğraf Makinesi Yasak Mı?

Askeriyeye geldiğiniz zaman yanınızda görüntü ve ses kaydı yapabilmenizi sağlayacak herhangi bir cihaz bulundurmamalısınız. Fotoğraf makineleri, görüntü kaydı oluşturan teknolojik bir ürün oldukları için askeriyeye götürülmesi yasak olarak kabul edilmiştir. Bazı insanlar askerlik anlarını çekebilmek için bu makinelerini yanlarına alırlar. Ancak kışlanızı girerken detaylı bir kontrolden geçeceksiniz. Bu kontrol esnasında makinenize el konulacaktır.

Askerde Kullanılmaması Gereken Eşyalar Nelerdir?

Askerde kullanılmaması gereken eşyalar şunlardır:

 • Radyo
 • Mp3 çalar
 • Yasak olan kitaplar ve yayınlar
 • Silah
 • Bıçak
 • Çakı
 • İlaç
 • Uyuşturucu
 • Hap
 • Elektronik eşyalar

Gibi eşyaların askere götürülmesi yasaktır.

Askere götürülmesi yasak olan eşyaların neler olduğundan yukarıda bahsedilmiştir. Bu vatani görevini yerine getirmekle yükümlü olan bireyler, askeriye sınırları içerisinde yasak olan eşyalardan uzak durmalıdırlar. Bu eşyaları gizli gizli taşıyor olsanız bile yakalanmanız halinde ağır cezalara çarptırılabilirsiniz. 

Benzer İçerikler

2 thoughts on “Askere Götürülmesi Yasak Eşyalar Nedir?

 1. Talip candar dedi ki:

  Saat takmak yasakmi askerde acemi birlikte

  1. Military App dedi ki:

   saat takabilirsiniz hatta cep telefonu dahil kullanabilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir